Prosecká Iron Desítka 2025

www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=297&rand=1532384823

Přihlášení za půl minuty pět přetavil Daniel Muránsky k vítězství

 Po tradiční páteční předehrávce 28. února, kdy si přišlo svou kvalifikaci odehrát šestero startujících, se v neděli 2. března coby hlavní hrací den, na herně Xbowlingu Prosek Duo uskutečnil letošní v pořadí třetí turnaj kategorie A, a to Prosecká Iron Desítka s účastí tentokráte 38 hráček a hráčů.

 Jako obvykle všichni odehráli v kvalifikaci 5 her americkým způsobem na předem vybraném páru drah na dobře známém sportovním mazacím 43 stopovém modelu Boardwalk Bowl Medium. Jak bylo avizováno, byť dva turnaje letošní sezóny předchozí se ještě hrálo dle loňských propozic, nyní již došlo k úpravě postupového klíče pro počet postupujících. Nově tak místo dřívějších třinácti do finále přímo postupovala v kvalifikaci nejúspěšnější sedmnáctka startujících, hráči skončivší od místa 18. až po 25. měli šanci zahrát si o tři zbývající finálová místa klasickou jednu hru poslední naděje, tedy Desperáto.

 Po kvalifikaci došlo k historické a velmi těžko opakovatelné shodě, když hned kvartet hráčů měl v součtu tentýž výsledek, tedy 881 bodů. Specifické to bylo o to víc, že právě tato hranice rozhodovala o posledních postupujících do finále anebo účasti v Desperátu. Jedním z nich byl Jan Stupka, který se však účastníc páteční předehrávky dopředu hlásil svou nedělní neúčast i dřívějšímu ukončení pouti turnajem jinak postupujících přímo Václava Kváči a Dagmar Prokopové tak i díky vyššímu druhému a v jednom případě až dokonce třetímu náhozu přímý postup neunikl Josefu Hladíkovi s Pavlem Vrtiškou, oproti tomu Krystyna Janočková musela absolvovat hru poslední naděje, nadto pro ni nakonec žel neúspěšně. Aby toho nebylo málo, tak Marek Podzemský, Erik Koritko i Josef Vlček měli rovněž kvalifikační součet shodný a sice 836 bodů, avšak všichni pařili mezi postupující do Desperáta, tudíž u nich pouze pořadí rozhodlo o následném nasazení na dráhy.

 Posledním, kdo do Desperáta naskočil, byl s 817 body Radek Rozporka, díky dřívějšímu odjezdu některých hráčů i hráček, vědomých si svých nepostupových ambic, pak nakonec cena útěchy za první nepostupové místo připadla Ondřeji Staňkovi. Z Desperáta, které se hraje pouze na jednu hru bez tréninku i handicapů, avšak stále americkým způsobem, si postup do finále nakonec zajistilo trio hráčů s vyrovnanými výkony a Jaroslav Krupinský, Vladimír Baborovský a Marek Podzemský. Prvním nepostupujícím tak byl o pouhopouhou jedinou kuželku Erik Koritko, který získal alespoň obvyklou cenu útěchy.

 Ve finále, kde si hráči dle pořadí na rozdíl od Desperáta, kdy jsou sestupně nasazeni, své oblíbené dráhy, respektive pár drah, volí, se hrají závěrečné dvě hry od nuly na součet s hrou třetí, průměrovou kvalifikační, pochopitelně již opět včetně pomocných handicapů. Poprvé se hrálo o jednoho hráče na páru drah více, tedy v pěti, neboť se závěrečných her účastí oproti dřívějším 16 finalistům rovná dvacítka postupujících.

 Zde o sobě dal znovu vědět stejně jako při hrách kvalifikačních Daniel Muránsky, který se díky uvolnění místa v zaplněné obsazovačce do turnaje přihlásil až přímo osobně na herně a jest nad slunce jasné, že své volby posléze nelitoval. Nejen, že se výkonem 252 bodů z her kvalifikačních stal oceněným autorem Nejvyššího výkonu, opanoval součtem 1070 bodů i celé kvalifikační pořadí. Ba co víc, dominoval i v hrách závěrečných, když při vítězství na březnovém turnaji ve finále docílil součtu 616 bodů a končí s celkovým krásným průměrem 206, 75 bodů. Stupínek stříbrný o pouhé tři kuželky v součtu her finálových obsadil Jakub Šarišský, což je další důkaz mnoha vyrovnaností a shod tohoto hracího dne. Na pozici bronzové poté končí díky součtu 584 bodů Albert Jarovský.

 Do hodnocené osmičky nejlepších dále patřili ještě Ladislav Jirků, Antonín Matějka, Martin Palas, Štěpán Blaška i Josef Colon. Nejlepší ženou turnaje by se stala, bráno podle kvalifikačního pořadí Dagmar Prokopová, ale díky účasti alespoň v Desperátu, byla nakonec nejvýše postavenou dámou Krystyna Janočková. Tradičně odměněnými vítězi doplňkových výkonnostních kategorií se stali v P150 jak jinak nežli těsně Marek Podzemský a v P165 Jozef Čižek.

 V průběžném celoročním žebříčku, kde se započítává sedmero nejúspěšnějších účastí, se na jeho čele osamostatnil mezi 49 hráčkami i hráči, co alespoň jednou turnaj navštívili, se 137 body Martin Palas, následovaný Josefem Colonem, majíc 133 bodů, průběžný bronzový stupínek okupuje díky 128 bodům Albert Jarovský.

 Čtvrtý letošní turnaj a pokračování celoroční série je v plánu poprvé a naposledy jindy, nežli první neděli v měsíci díky kolizi s termínem na téže herně konané Prestige Tour ČBA a hraje se tak netradičně o týden později v neděli 13. dubna s ještě netradičnějším termínem předehrávky, která pro změnu bude místo obvyklého pátečního odpoledne již ve čtvrtečním a to 10. dubna v obvyklém čase 16 hodin.

 Obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována, věřme, že alespoň s drtivou většinou se znovu potkáme. Použitý mazací model zveřejníme i s grafickou podobou nejpozději v upoutávce na turnaj zhruba s týdenním předstihem, jak jest tomu obvyklé.

Páteční předehrávkou odstartovala březnová Prosecká Iron Desítka

 Tradiční páteční předehrávkou 28. února odstartoval coby předzvěst hlavního hracího dne, tedy neděle 2. března na herně Xbowlingu Proseck Duo letošní v pořadí třetí turnaj celoroční série Prosecké Iron Desítky.

Jedná se o již zavedený  turnaj kategorie A na této herně, k němuž nově letošním rokem přibývá i Prosecký Iron Special, avšak je jediným pravidelným každého měsíce. Je hraný americkým způsobem na každý měsíc měnících se mazacích modelech. 

 Jedná se o již zavedený turnaj kategorie A na této herně, k němuž nově letošním rokem přibývá i Prosecký Iron Special, avšak je jediným pravidelným každého měsíce. Je hraný americkým způsobem na každý měsíc měnících se mazacích modelech.

 Hraje se tentokrátepo nějakém časena dobře známém 43 stopovém sportovním mazacím modelu Boardwalk Bowl Medium (dle přiloženého grafického zpodobnění).

 Po pátečním programu, kdy si svou kvalifikaci přišla oproti původní vyšší obsazenosti odehrát šestice hráčů, se na čele usadil Michal Šalkovič se součtem 993 bodů a průměrem 192, 60 bodů před Jakubem Šarišským s 950 body a průběžně třetí je nejlepší hráč jedné z doplňkových výkonnostních kategorií P165 Miloš Jirsa díky 895 bodům.

 V obsazovačce lze nalézt přes poměrně velký zájem volná místa aktuálně ve všech třech rundách hlavního hracího dne. Případní zájemci se mohou ještě stále přihlásit na obvyklých kontaktech, a to na tel. (i formou SMS): 603 893 155, e-mailem: slavoj.revnice@seznam.cz či proklikem přes hlavní turnajové webové stránky a odkaz: www.iron-special.cz/prosecka-iron-desitka-2024/ anebo přímo zde: www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=297&rand=396374830

 Ti, co přihlášeni jsou či zůstali v obsazovačce od turnaje únorového, prosíme o překontrolování svých přihlášení a v případě, že mají v plánu cokoli jiného, aby dali včas vědět a zbytečně tak neblokovali místa těm, co přijít opravdu chtějí.

 Letošní systém turnaje i propozice doznaly úprav (jsou ke stažení na odkazu hlavních turnajových stránek přímo zde: www.iron-special.cz/prosecka-iron-devitka-2025/ ) pro počet postupujících, když nově finálová účast čítá oproti dřívějším 16 rovných 20 hráčů s tím, že z kvalifikace postupuje oproti 13 nejlepších hráčů dokonce 17 a tak do dodatkového Desperáta má možnost účasti i 25. v pořadí, čímž se zvyšuje možnost postupu.

 Výsledky i podrobný článek a fotografie z turnaje předešlého, poté pro inspiraci lze nalézt na klasických internetových serverech: www.xbowling.prosek.cz, www.bowlingweb.cz, www.czechbowling.cz či hlavně přímo na hlavních turnajových webových stránkách a odkazu zde: www.iron-special.cz/prosecka-iron-desitka-2024/

 I tento turnaj bude stejně jako v roce loňském přenášen průběžnými výsledky a formou JPG on-line na odkazu: www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/

 Stejně jako jiné i tento turnaj probíhá bez jakýchkoli sponzorských příspěvků či dotací a je odvislý pouze na hráčské účasti a nadšení pořadatele, avšak i tak se snažíme o udržení nastaveného standartu odměňování. V případě, že by kdokoli, ať už fyzická osoba či subjekt chtěli jakoukoli formou, ať už finanční nebo věcnou jednorázově či dlouhodobě konané turnaje podpořit, budeme vděčni. Nebráníme se žádné spolupráci, přispění a rovněž formy propagace.

Lukáš Obrusník vítězí na Prosecké Iron Desítce

 Ačkoli několikero letošních turnajových sérií ještě ani nestihlo odstartovat, po tradiční páteční předehrávce 31. ledna se v neděli 2. února coby hlavním hracím dnem na herně Xbowlingu Prosek Duo odehrál již druhý turnaj kategorie A, a to Prosecká Iron Desítka. Cestu našlo stejně jako při lednové premiéře 33 hráček a hráčů, ačkoli jsme uvítali mnoho nových či minimálně staronových tváří.

 Jako obvykle všichni odehráli v kvalifikaci 5 her americkým způsobem na předem vybraném páru drah a oproti předpokladům a úpravě postupového klíče do finále se hrálo podle ještě starých propozičních not a teprve až od turnaje následného přejdeme k rozšíření počtu finálových potupujících. Hrálo se tentokráte na středním celkem padavém 40 stopovém mazacím modelu, použitém na Finále Republiky ABL družstev i jednotlivců.

 Že se jedná o model k hráčům vstřícnější, dokumentují i výsledky, když hned kvartet překonal v úvodní části turnaje součtem tisícibodovou hranici a tím úplně nejlepším byl letos ve výtečné formě hrající Štěpán Blaška, jež se součtem 1072 bodů stal i oceněným vítězem kvalifikace. Dlouho k tomu držel i výkonem 258bodů pozici autora Nejvyššího výkonu.

 Posledním, komu neunikl postup přímý do finálové třináctky, byl se součtem 926 bodů Pavel Piskač, oproti tomu 924 bodů již poslalo do hry poslední naděje, tedy Desperáta Martina Palase a spolu sním další obvyklou sedmičku hráčů skončivších do kvalifikačního 21. místa. Tam figuroval Ladislav Jirků s 902 body, ale neboť odehrál poměrně brzy a v postup nevěřil, odjel k domovu dříve, zrovna tak další v pořadí Jaroslav Botor a když i několikero náhradníků, zejména zúčastnivších se páteční předehrávky, přítomno nebylo, Desperáto se hrálo netradičně pouze v sedmi hráčích. Tři nejlepší si pak podle čistých náhozů bez tréninku i handicapů, avšak stále americkým způsobem postup do finále zasloužilo rovněž. Těmi byli Martin Palas, jemuž postup přímý poprvé protekl mezi prsty a Jakubové Šarišský i Marek. Prvním nepostupujícím tak byl o pouhopouhou jedinou kuželku smolně Josef Hladík, který tak získal alespoň obvyklou cenu útěchy.

 Ve finále, kde si hráči dle pořadí na rozdíl od Desperáta, kdy jsou na dráhy sestupně nasazeni, své oblíbené dráhy, respektive pár drah, volí, se hrají závěrečné dvě hry od nuly na součet s hrou třetí, průměrovou kvalifikační, pochopitelně již opět včetně pomocných handicapů. Zde o sobě dal znovu vědět Martin Palas, když strastiplná cesta přes hru navíc jej nabudila natolik, že jeho součet 634 bodů znamenal pouze těsně druhé místo a nebýt ztráty v podobě nízké průměrové hry, mohl pomýšlet na samotné vítězství. To patřilo Lukáši Obrusníkovi s jedním bodem k dobru a tedy součtem 635 bodů.

 Bronz poté urval Josef Colon díky 615 bodům. Do hodnocené osmičky nejlepších dále patřili ještě Antonín Matějka, Ondřej Staněk, Vladimír Baborovský, Štěpán Blaška a Albert Jarovský. Nejlepší ženou turnaje se stala po hříchu tentokráte jediná zástupkyně něžného pohlaví, která se však ve smečce vlčáků neztratila, Andrea Zuzánková, celkově patnáctá. Nejvyššího výkonu turnaje díky kvalifikačním 263 bodům nakonec dosáhl turnajový premiant Lukáš Obrusník a odměněnými vítězi doplňkových výkonnostních kategorií se stali v P150 Ondřej Staněk a v P165 Vladimír Baborovský.

 Třetí letošní turnaj a pokračování celoroční série je v plánu s ještě únorovou předehrávkou v pátek 28. 2. v obvyklých 16 hodin, a hlavně hlavním hracím dnem v neděli 2. března v nezměněných kvalifikačních časech.

 Obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována, věřme, že alespoň s drtivou většinou se znovu potkáme. Použitý mazací model zveřejníme i s grafickou podobou nejpozději v upoutávce na turnaj zhruba s týdenním předstihem, jak jest tomu obvyklé.

Prosecká Iron Desítka otevřela turnajový kalendářní rok

 Po tradiční páteční předehrávce již 3. ledna v neděli 5. ledna na herně Xbowlingu Prosek Duo otevřel letošní kalendářní turnajovou sezónu roku 2025 svým úvodním jediný místní pravidelný turnaj kategorie A, a to Prosecká Iron Desítka. Včetně obvyklé páteční předehrávky si cestu našlo tentokráte 33 hráček a hráčů, ačkoli ještě předvíkendová obsazovačka praskala ve švech a slibovala účast minimálně ještě o třetinu vyšší. I rekordní účast 12 hráček a hráčů v páteční nulté kvalifikační rundě vypadala velmi nadějně. Ovšem počasí, nemoci a několik soutěžních kolizí téhož dne si vybralo svou obvyklou daň.

 Ti, co si cestu našli, si jako obvykle odehráli v kvalifikaci 5 her americkým způsobem na předem vybraném páru drah. Hrálo se znovu jako na několika turnajích předešlých na totožném mazacím modelu, jako v ranních hodinách Extraliga ČBA a sice 43 stopovém mazacím modelu Boardwalk Bowl.

 Systém turnaje zůstal oproti loňskému ročníku nezměněn, kvalifikace žádných úprav nedoznala, novinkou pro sezónu letošní však je, že obvyklá třináctka nejúspěšnějších přímo postupujících do finále se navýšila na sedmnáct a do finále se tak podívá díky dalším třem šťastným postupujícím z dodatkového Desperáta rovná dvacítka hráčů. To se hraje stále na dvě hry přičítaných ke hře třetí, průměrové z výkonů kvalifikačních. Zde hráči nově hrají ne ve čtyřech, ale v pěti na předem zvoleném páru drah podle pořadí kvalifikačního.

 Nejlepším hráčem úvodní části turnaje se stal ten, který jako jediný překonal součtem tisícibodovou hranici a tím byl současně i oceněným vítězem kvalifikace s 1021 bodem navlas stejně jako na předchozím prosincovém turnaji Lenka Blažková tentokráte Josef Colon.

 Díky nižší účasti oproti zvyklostem i navýšení počtu finálových účastníků a rovněž nestartu některých přehrávkových kvalifikantů, jakož i dřívějším odjezdem dalších z kvalifikace nedělní se skutkem stalo pravidlo, že kdo na herně byl, ten hrál alespoň Desperáto. A dokonce nastala kuriózní situace, kdy hru poslední naděje odehráli pouze čtyři hráči a neb se hraje sice bez tréninku a pomocných handicapů, ovšem stále americkým způsobem, každý účastník hrál na jednom páru drah úplně sám. Znamenalo to nadto jediné, že z tohoto kvarteta tři do finále postupovali a Černý Petr zbyl pouze na jednoho, jímž byl nakonec Tomáš Brich, který tak získal alespoň cenu útěchy coby první nepostupující.

 Před finálovým rozuzlením proběhlo avizované a očekávané vyhlášení a oceňování celé TOP 10 loňského celoročního pořadí z 91 hráček i hráčů, co se zúčastnilo alespoň jediného turnajového klání. Započítáváno bylo stejně jako na všech ostatních turnajích pod hlavičkou "Iron" 7 nejlepších účastí. Kromě mnoha věcných cen si ještě první pětice rozdělila finanční prémie v podobě poukázky na 3000, 2000, 1300, 800 a 500 Kč. Vítězem se s 367 body stal Josef Colon, druhý Antonín Matějka posbíral 333 bodů a družstvo Lemurů na stupních nejúspěšnějších doplňuje bronzová Krystyna Janočková s body 325. Oceněni odcházeli či díky nepřítomnosti ceny převezmou později ještě sestupně v pořadí Jan Štulc, Albert Jarovský, Martin Palas, Tomáš Brich, Štěpán Blaška, David Rain i Josef Hladík.

 V letošním premiérovém finále došlo k dalšímu překvapení a unikátu včera, když vůbec poprvé turnaj, natož hernu navštívil Lászlo Bujdosó a při své první účasti na turnaji kategorie B či dokonce A dvěmi vyrovnanými hrami vítězí, k čemuž mu "stačil" součet o jedinou kuželku nedosahující hranice 600 bodů. Převzal tak i ocenění coby vítěz doplňkové výkonnostní kategorie P150. Druhé místo obsadila a současně ceny za Nejlepší ženu turnaje i vítězku kategorie P165 patřily Krystyně Janočkové a na stupně nejlepších se poprvé vtěsnal i Pavel Vrtiška. Do hodnocené osmičky nejlepších dále patřili ještě Josef Colon, Martin Palas, Václav Vagenknecht, Josef Hladík a Michal Šalkovič, kterému rovněž patřilo autorství Nejvyššího výkonu turnaje díky kvalifikačním 246 bodům.

 Druhý turnaj a pokračování nové celoroční série pokračuje první únorovou neděli 2. 2. s obvyklou možností páteční předehrávky v 16:00 a sice 31. ledna. Dlužno dodat, že turnaj i letos má své vlastní celoroční pořadí a spadá rovněž do věrnostního žebříčku Xbowlingových heren, a to Xbowling Iron (Wo)man 2025.

 Obsazovačka tam je již otevřena i aktualizována, věřme, že alespoň s drtivou většinou se znovu potkáme. Použitý mazací model zveřejníme i s grafickou podobou nejpozději v upoutávce na turnaj zhruba s týdenním předstihem, jak jest tomu obvyklé.

Páteční předehrávkou odstartovala Prosecká Iron Desítka roku 2025

 Páteční předehrávkou 3. ledna, tradičně v 16:00 odstartoval na herně Xbowlingu Prosek Duo úvodní turnaj letošního turnajového kalendáře v podobě novépravidelné celoroční série Prosecké Iron Desítky. Hlavní hrací den pak čeká na všechny sportovního bowlingu chtivé v nedělí 5. ledna, kde proběhne i vyhlášení a ocenění TOP 10 celoroční série roku 2024.

 Po vánočně novoročním nejen bowlingovém nicnedělání si přišlo zahrát rekordních 12 hráček a hráčů a v příloze přinášíme jejich průběžné pořadí. Prozatím je ve vedení Michal Šalkovič s 974 body před Janou Marešovou s 961 bodem a Albertem Jarovským díky 957 bodům. Doplňkové hodnocené kategorii P165 vévodí Miloš Jirsa a Václav Vagenknecht kategorii P150. Nejlepší ženou je zatím Jana Marešová a Nejvyšší výkon má aktuálně v držení Michal Šalkovič s 246 body.

 V obsazovačce se nám uvolnilo s blížícím se nedělním pokračováním několikero volných míst, a to i v poslední kvalifikační rundě, a tak případní zájemci se mohou přihlásit na obvyklých kontaktech, a to na tel. (i formou SMS): 603 893 155, e-mailem: slavoj.revnice@seznam.cz či proklikem přes hlavní turnajové webové stránky a odkaz: www.iron-special.cz/prosecka-iron-desitka-2024/ anebo přímo zde: www.obsazovacky.cz/xbowling/entry.php?lang=cz&id_turnaj=297&rand=902642469

 Jedná se pravidelný turnaj kategorie A na této herně, k němuž nově letošním rokem přibývá i Prosecký Iron Special, avšak je jediným pravidelným každého měsíce. Je hraný americkým způsobem na každý měsíc měnících se mazacích modelech.

 Hraje se na sportovním mazacím modelu totožném jako v případě v dopoledních hodinách přechozí hrané Extralize ČBA, a to již dobře známém, 43 stopovém BOARDWALK BOWL MEDIUM (dle přiloženého grafického zpodobnění).

 Letošní systém turnaje i propozice doznaly pouze kosmetických úprav (jsou ke stažení na odkazu hlavních turnajových stránek přímo zde: www.iron-special.cz/prosecka-iron-devitka-2025/), změnou nejvýraznější je finálová účast nově oproti 16 rovných 20 hráčů s tím, že z kvalifikace postupuje oproti loňským 13 nejlepším hráčům 17 a tak do dodatkového Desperáta má možnost účasti i 25. v pořadí, čímž se zvyšuje možnost postupu.

 Ti, co přihlášeni jsou či zůstali v obsazovačce od turnaje loňského prosincového, prosíme o překontrolování svých přihlášení a v případě, že mají v plánu cokoli jiného, aby dali včas vědět a zbytečně tak neblokovali místa těm, co přijít opravdu chtějí.

 Výsledky i podrobný článek a fotografie z turnaje předešlého, poté pro inspiraci lze nalézt na klasických internetových serverech: www.xbowling.prosek.cz, www.bowlingweb.cz, www.czechbowling.cz či hlavně přímo na hlavních turnajových webových stránkách a odkazu zde: www.iron-special.cz/prosecka-iron-desitka-2024/

 I tento turnaj bude stejně jako v roce loňském přenášen průběžnými výsledky a formou JPG on-line na odkazu: www.iron-special.cz/online-vysledky-turnaju/